Gültepe Kiralık Forklift Kiralama 0530 931 85 40 - Kiralık Forklift Hizmetleri 0530 931 85 40

FB Sayfasi

Gültepe Kiralık Forklift Kiralama 0530 931 85 40

07:13 | , , ,

Gültepe Kiralık Forklift, Forklift Kiralama
Forklift kiralama, firmaların yük indirme, bindirme ve düzenleme işlemlerini çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirmesini sağlayan bir hizmet türüdür. İstanbul Gültepe ve civarında bulunan şirketler, Gültepe’ye yakın konumda bulunan forklift kiralama firmalarından hizmet alabildikleri gibi, şehrin diğer kesimleri ile ilgili olarak da bu şirketlerden kiralık forklift temin edebilmektedirler. Kiralama hizmetlerinde firmalar haricen bir operatöre daha gerek duymamaktadır. Bu ve bunun gibi daha bir çok iş makinesinin daha verimli olarak çalışması için gerekli olan periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bakım ve onarım işlemleri için de yeterli miktarda elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca makinenin tamir ve onarım süresince çalışmaların duraksamaması için arkaplanda yedek bir forkliftin de bulundurulması şarttır. Oysaki herhangi bir şirkertten kiralık forklift hizmeti alınırsa bu tip sorunlarla karşılaşılmayacaktır. Bu sebepten dolayı forklifti satın almaktansa kiralama operasyonu şiddetle tavsiye edilmektedir.

Gültepe Kiralık Forklift
 Gültepe, İstanbul ilinin Kağıthane ilçesinde yer alan bir semt ve mahalle.
Semt olduğundan kesin sınırları çizilememekle birlikte, Ortabayır,Telsizler,Gültepe,Harmantepe ve Yahya Kemal mahallelerinin bulunduğu alana yayıldığı ve semtin ana aksını oluşturan Talatpaşa Caddesi üzerinde yer aldığı söylenebilir.
2007 yılında bu mahallelerdeki toplam nüfus 93.972 kişidir.
Semtin Ortabayır mevkiinden İstanbul'un çeşitli bölgelerine olan mesafeler şu şekildedir: Gayrettepe 1 km, Maslak 3 km, Şişli 3 km, Atatürk Havalimanı 20 km, Taksim 4 km, Beşiktaş 3 km, Sabiha Gökçen Havalimanı 40 km,Mecidiyeköy 2 km, Etiler 2 km, Ortaköy 5 km.
Kağıthane ilçesinde ortalama deniz seviyesinden yükseklik 30-40 metre olmakla birlikte Google Earth verilerine göre Ortabayır,Telsizler ve Gültepe mahallelerinin Talatpaşa Caddesi üzerindeki yükseklikleri 100 metre ile 130 metre arasında değişmekte olup buralar hem ilçenin hem de semtin en yüksek bölgeleridir.
50 yıl öncesine kadar fundalıklar, dutluklar, sebze ve çiçek bahçeleriyle kaplı olan Kağıthane'nin 1950’de o dönemler İstanbul Nazım Planını hazırlayıp uygulayan Fransız kentbilimci Prof.Henri Prost'un danışmanlığında toplanan İmar Müşavirliği Heyetince hazırlanan sanayi planı ile Haliç kıyılarının Atatürk Köprüsü kuzeyinden Kağıthane ve Alibeyköy derelerine dek olan kesiminde ve 1955’de yapılan ek planla da Levent’te sanayiye açıldığının ilan edilmesiyle birlikte, bu alanların çevresinde yer alan denetimsiz ve düşük degerli araziler de spekülatörlerce kullanıma açıldı.Kağıthane ile Büyükdere Caddesi arasındaki alanın yoğunluk kazanmasıyla Kağıthane Vadisi’ne inen yamaçlar üzerinde 1955-1960 arasında kurulan mahallelerden biri de Gültepe oldu ve bu bölgeler kısa zamanda gecekonduyla apartman arasında, adlandırılması oldukça güç konutlarla doldu.
1957 senesine kadar tek bir evin dahi olmadığı, tamamen fundalık olan ve kuzu,sığır ve dana gibi hayvanların otlatıldığı bir yer olan Gültepe'nin 1980'ler ve özellikle 1990'lar sonrası hızla değiştiği semtin ilk sakinleri tarafından anlatılmaktadır.
Semtin ilk kurulduğu o dönemlerde Eski Büyükdere Caddesi'nde herkesin eşini dostunu ailesini alıp gittiği, etrafında ufak ufak güller bulunan,ferah,güzel ve ayrıca şehir dışında olduğundan havası da temiz olan Gültepe Kır Gazinosu'nun olduğu ve bu gazinonun yakınlarında da tadına doyulmaz çileklerin yetiştirildiği çilek tarlalarının bulunduğu yine semtin ilk sakinleri tarafından anlatılmaktadır.
Daha çok varoşları ve dar sokakları ile bilinen ve oldukça yoğun nüfusu olan semt Levent, Çeliktepe, Mecidiyeköy,Esentepe semtleriyle komşudur.Son yıllarda çevresindeki alışveriş ve iş merkezlerinin verdiği ivmeyle gelişmektedir.Levent,Beşiktaş, Maslak ve Mecidiyeköy gibi semtlere çok yakın olması ve Büyükdere Caddesi üzerindeki işyeri ve ofislere komşu olması önemini daha da artırmaktadır.
Semtin Büyükdere Caddesi'ne yakın olan bölgeleri Kanyon, Metrocity,İstanbul Sapphire gibi alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olup yine bu cadde tarafındaki bölgesinde Levent Loft,Tekfen Tower, İş Kuleleri,Sabancı Center gibi İstanbul'daki gökdeleler'den bazıları yer almaktadır.

Gültepe Forklift Kiralama